O autorce

 

Lucie LP Procházkováautorka především abstraktních a semi-abstraktních děl, která tvoří akrylovými a olejovými barvami a alkoholovými inkousty.

Umění se věnovala už od dětství. Navštěvovala uměleckou školu v Litvínově a poté studovala umění na pedagogické fakultě v Ústí nad Labem. Aktivně se zapojila do světa umění jako takového až s pozváním na společnou výstavu umělců v Sezimově ústí v roce 2018. Od té doby se začala umění věnovat naplno.

Sama se nejvíce našla ve směru semi-abstrakt art, kde nejčastějším námětem tvorby jsou mračna a oblaka, příroda a krajina.

Nově začala malovat alkoholovými inkousty, kde si v této tvorbě našla vlastní cestu. Tvoří abstraktní obrazy, pohrává si s vrstvením barev, které mohou připomínat průsvitnost minerálů. Toto médium používá v kombinaci s olejem a dry brush techniky pro malbu sérií nymf.

Do svých obrazů promítá své emoce, svou mysl i fantazii, povětšinou za poslechu hudby. Jedná se o spontánní a svobodnou tvorbu, kde obrazy jsou nahlédnutím do autorčiny mysli. Každý pozorovatel si tak v obraze najde to své.

Výstavy:

ARTE VENEZIA, 2023 - Itálie

VÝSTAVA ABSTRAKTNÍ SVĚTY, 2023 - Praha

INKOUSTY V OBRAZECH, 2022 - Litvínov

V OBLACÍCH, 2021 - Litvínov

ART IN PRAGUE 2021 - společná výstava umělců v Praze v Galerii U Zlatého Kohouta

Svět nevědomí Most - 2020

Art setkání 2019 v Sezimově Ústí

Má první samostatná výstava s názvem Můj abstraktní svět, 2019, v Mostě

Setkání,...jen tak! 2018 v Sezimově Ústí

 

 

emailprochazkovaL5@seznam.cz

 

Facebook:  

www.facebook.com/prochyart  

Prochyart - L.P.

 

Instagram:  

www.instagram.com/prochazkoval

@prochazkoval